jak odetkać kibel

Skuteczne sposoby na zatkaną toaletę , czyli jak odetkać kibel?

Wszystkie te rzeczy, które są w domu regularnie użytkowane, z czasem się nie tylko zużywają, ale też mogą ulegać awarii. Trzeba więc niejednokrotnie poświęcić trochę energii na to, aby móc doprowadzić je do stanu używania. Niezbyt przyjemną czynnością jest chociażby udrażnianie rury w toalecie, z której regularnie korzystamy. A jednak, jest to działanie konieczne. Nie wiedząc, jak odetkać kibel szybko i sprawnie, wiele porad możemy znaleźć w sieci. Zdecydowanie najczęściej zapychają się toalety w miejscach publicznych, może się jednak zdarzyć, że zapchaniu ulegnie toaleta w naszym własnym mieszkaniu. Najczęstszą przyczyną niedrożności rury odpływowej w toalecie jest jej zapchanie papierem toaletowym lub też niektórymi śmieciami, których zdecydowanie nie powinniśmy do toalety wrzucać czy wlewać. Mowa tutaj o środkach higienicznych, pampersach, wacikach kosmetycznych, a nawet pomyjach czy resztkach z obiadu. Przyczyną awarii może być też źle działająca spłuczka lub też jej awaria.

Jak poradzić sobie samemu?

Wpisując w wyszukiwarkę frazę związaną z tym, jak odetkać zatkany kibel, na pewno szybko znajdziemy garść porad odnośnie różnych sposobów- roboczo można podzielić je na domowe oraz te, gdzie wykorzystujemy gotowy preparat chemiczny. Wśród domowych sposobów znajdziemy na przykład zastosowanie kilku łyżek sody oczyszczonej, którą wsypaną do toalety polejemy sporą ilością octu. Reakcja, jaka zachodzi pomiędzy tymi składnikami może pomóc w oczyszczeniu odpływu, pod dodaniu tych składników powinniśmy spłukać wodę. W przypadku, kiedy mamy do czynienia z zatkaniem muszli zwykłym papierem toaletowym, wystarczające jest nalanie do stojącej muszli płynu do naczyń i zalanie go niewielką ilością ciepłej wody. Pod odczekaniu około kwadrans całość należy spłukać. Kolejnym sposobem, ale już takim, gdzie musimy udać się do sklepu, jest zastosowanie dedykowanego do tego celu środkach, na przykład takiego jak Kret. Można go kupić w formie płynu lub granulatu, a następnie użyć zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Co jeśli te sposoby okażą się nieskuteczne?

Może się okazać, że to, co zatyka nam odpływ wcale nie jest takie małe, a co za tym idzie- wymaga bardziej profesjonalnego sprzętu. W takim przypadku pozostaje nam jedynie przepchać rurę w sposób mechaniczny, a możemy do tego celu użyć specjalistyczną spiralę lub przepychacz toaletowy. Jeśli nie mamy takiego sprzętu, możemy na początek użyć jakiegoś przedmiotu o lekko zakrzywionym kształcie- chociażby pręta czy wieszaka na ubrania. Musimy się jednak liczyć z tym, że mimo wszystko może się to okazać mało skuteczne.

Dlatego też- aby na przyszłość oszczędzić sobie problemów, najlepiej jest utrzymać pewną profilaktykę dbania o toaletę. Starajmy się nie wlewać do toalety większych zanieczyszczeń, a waciki i inne środki czystości wyrzucajmy do niewielkiego kosza, który umieścimy w bezpośrednim sąsiedztwie toalety. Możemy też regularnie używać chemicznego środka do udrażniania rur, który systematycznie będzie usuwał niewielkie zanieczyszczenia.